Regeneracja podłogi krok po kroku
- Szczegóły
Zadbana powierzchnia podłogi wpływa korzystnie na wygląd pomieszczenia, a także poprawia bezpieczeństwo przechodzących po niej osób i ułatwia jej pielęgnację, radykalnie zmniejszając czas potrzebny do wykonania koniecznych zabiegów oraz redukując ilość zużywanych środków czyszczących. Eksploatacja każdej posadzki wiąże się jednak z jej postępującym zużyciem, stąd po pewnym czasie ciężko będzie się obejść bez fachowej regeneracji podłogi. Przekonajmy się, jakie są możliwości w tym obszarze.
Regeneracja podłóg z betonu i kamienia
Efektowny wygląd posadzki wykonanej z betonu lub kamienia naturalnego, a także syntetycznego jak np. lastryko, można łatwo i szybko przywrócić wykorzystując technologię szlifowania powierzchni systemem HTC z użyciem padów diamentowych. Pozwala ona na wygładzenie pojawiających się nierówności i zarysowań, a jednocześnie daje możliwość zachowania cech posadzki, w tym jej antypoślizgowości oraz atrakcyjnego wyglądu. Powierzchnie poddawane renowacji są w pierwszej kolejności szlifowane, a następnie zabezpieczane specjalnymi preparatami, po czym polerowane.
Regeneracja podłóg drewnianych
W przypadku podłóg drewnianych renowacja polega na usunięciu niewielkiej zewnętrznej warstwy materiału oraz ponownym zabezpieczeniu powierzchni środkiem nadającym odpowiednie zabarwienie i połysk. W przypadku podłóg zrobionych z litego drewna oznacza to konieczność użycia cykliniarki, która z wykorzystaniem obrotowej tarczy albo pasa z papieru ściernego nawiniętego na obracające się wałki zetrze część, w której pojawiły się zarysowania lub odbarwienia. Dla uzyskania najlepszych efektów stopniowo zmniejsza się gradację używanych elementów ściernych, szlifując powierzchnię dwa lub trzy razy. Kolejnym etapem robót jest naniesienie lakieru, oleju albo wosku.